Tutaj jesteś

Czy znasz rodzaje kolczyków w uchu?

26 września 2022 Lifestyle kolczyki rodzaje


Nie trzeba mieć nawet przebitych uszu, aby umieszczać na nich rozmaite dekoracje. Zawsze można sięgnąć po klipsy, wybór jest obecnie ogromny. Niektórym nie wystarczy nawet jeden kolczyk w uchu, chcą mieć ich wiele. Panuje wręcz moda na liczne kolczyki w małżowinie usznej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wyróżnia się wiele rodzajów kolczyków. Mają one nawet własne nazwy, w zależności od tego, w jakim miejscu się znajdują na uchu. Piercing nie jest niczym nowym, od wieków sięga się po kolczyki i umieszcza je w różnych miejscach.

Kolczyki rodzaje stosowane w piercingu uszu

Mnogość rodzajów kolczyków sprawia, że aż trudno zdecydować się na konkretną ozdobę. Oczywiście niektórzy nie ograniczają się tylko do jednego kolczyka w uchu. Jeśli komuś marzy się mieć ozdoby w uszach, ale boi się ich przekłuwać, to warto zdecydować się na lobe. Przekłucie środkowej części płatka ucha sprawia najmniej bólu. Do pełnego wygojenia powinno dojść w ciągu dwóch miesięcy. Przez pierwsze kilka tygodni w świeżo przebitych uszach będą kolczyki typu labret. Kolejną opcją do wyboru są kolczyki w skrawku ucha, czyli tragus. W tym przypadku trzeba już poczekać dłużej na wygojenie rany, może to zająć do czterech miesięcy. Należy dobrze zastanowić się, czy warto, bo istnieje spore ryzyko wystąpienia ziarniny.

Jakie są rodzaje kolczyków w uchu?

Nie brakuje osób, który decyduje się na kolczyki industrial, czyli w górnej części ucha. Używa się długiego kolczyka, który ma na obu końcach nakrętki. Trzeba liczyć się z długim gojeniem, które trwa do nawet kilku miesięcy. Sporą popularnością cieszą się kolczyki helix, które mogą być w górnej chrząstce ucha. Rana po przebiciu goi się relatywnie szybko, bo pośrednio zajmuje to nieco ponad 3 miesiące. Ciekawą opcją dla wielu osób może być kolczyk rock, który znajduje się w dolnej odnodze grobelki ucha, czyli na jego grzbiecie. Najczęściej ma on postać koła lub podkowy. W przypadku przekłuwanie uszu igłą można liczyć na pełną dowolność w wyborze miejsca kolczyka. Bardziej popularne jest jednak stosowanie metody przekłucia z pistoletem. Wszystko przebiega szybko i zwykle niezbyt boleśnie. W ten sposób możliwe jest jednak przebicie wyłącznie miękkiej tkanki. Z kolei igła przechodzi także przez chrząstkę.

Jakie nazwy noszą kolczyki w uszach?

Banany kojarzą się wielu osobom z owocami, ale jest to także nazwa kolczyka w uchu. Ma postać zakrzywionej sztangi. Z kolei surface bar dotyczy kolczyka, który znajduje się na skrawku ucha.W przypadku płatka ucha sięga się po kolczyk labret. Jest to specjalny rodzaj kolczyka stosowany przy piercingu powierzchownym. Bardzo ważne będzie odpowiednie dbanie o przekłute uszy, aby rany szybko się zagoiły i nie wystąpiły żadne problemy z nimi. Nie powinno się dotykać kolczyka ani ucha. Należy dwa razy dziennie przemywać skórę wokół kolczyka specjalnym preparatem przeznaczonym do miejsc świeżo po piercingu. Sprawdzi się także płyn antyseptyczny. Nie wolno wyciągać kolczyka do czasu wygojenia rany.

Porady na zdrowe serce – jak dbać o układ krążenia każdego dnia

Redakcja jestempieknabo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?