Tutaj jesteś

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

3 czerwca 2024 Moda lakiery hybtydowe

Zarówno profesjonalistki, jak i początkujące entuzjastki pięknych paznokci coraz częściej decydują się na wykonanie manicure hybrydowego w domowym zaciszu. Dzięki dostępowi do szerokiego asortymentu lakierów hybrydowych i narzędzi do paznokci, ta popularna metoda zdobienia paznokci staje się coraz bardziej dostępna i popularna. Jeśli chcesz nauczyć się, jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu, oto krok po kroku, jak to zrobić.

Przygotowanie paznokci

Przed przystąpieniem do aplikacji lakieru hybrydowego należy odpowiednio przygotować paznokcie. Należy usunąć resztki poprzedniego lakieru hybrydowego, oczyścić i odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą specjalnego cleaner’a lub acetonu. Następnie należy wyrównać i zadbać o kształt paznokci przy pomocy pilnika.

Nakładanie bazy

Pierwszym krokiem w procesie malowania paznokci hybrydowych jest nałożenie cienkiej warstwy bazy hybrydowej. Warto pamiętać, aby nie rozprowadzać jej na skórkach ani na zbyt szerokim obszarze paznokcia. Baza powinna być równomiernie rozprowadzona i dobrze utwardzona w lampie UV lub LED.

Malowanie lakierem hybrydowym

Po nałożeniu bazy czas na malowanie paznokci lakierem hybrydowym w wybranym kolorze. Lakier należy aplikować cienką warstwą, unikając zbyt grubego nakładania, co może prowadzić do powstawania zacieków. Po nałożeniu pierwszej warstwy utwardź ją w lampie UV lub LED przez zalecany czas. Warto także wybrać odpowiednie produkty, które będą odpowiednio współpracować i pięknie wyglądać na paznokciach. Lakiery hybrydowe Molly Nails będą idealne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, ponieważ charakteryzują się dobrym kryciem i łatwo się z nimi pracuje.

Dodatkowe warstwy koloru

Jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny kolor lub zakryć ewentualne prześwity, możesz nałożyć drugą warstwę lakieru hybrydowego. Pamiętaj jednak, aby również malować cienkimi warstwami i utwardzać je odpowiednio w lampie.

Wykończenie topem

Ostatnim etapem procesu malowania paznokci hybrydowych jest nałożenie topu, czyli lakieru zabezpieczającego. Top zapewni połysk i trwałość manicure’u oraz ochroni kolor przed zmatowieniem. Po nałożeniu topu, utwardź go w lampie UV lub LED, zgodnie z zaleceniami producenta.

Usunięcie warstwy dyspersyjnej

Po utwardzeniu ostatniej warstwy topu nałożonego na paznokcie hybrydowe, może pozostać warstwa dyspersyjna. Należy ją usunąć przy pomocy cleaner’a lub acetonu, aby uzyskać doskonały połysk.

Zabezpieczenie skórek

Na koniec warto jeszcze zabezpieczyć skórki wokół paznokci olejkiem do pielęgnacji skórek lub kremem nawilżającym.

Malowanie paznokci hybrydowych w domu może być nie tylko ekonomiczne, ale także satysfakcjonujące. Dzięki dostępowi do odpowiednich produktów i technik, każda osoba może cieszyć się pięknym i trwałym manicure hybrydowym bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym. Pamiętaj jednak, żeby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących czasu utwardzania lakierów i dbać o odpowiednią higienę podczas wykonywania manicure’u.

Artykuł sponsorowany

Porady na zdrowe serce – jak dbać o układ krążenia każdego dnia

Redakcja jestempieknabo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?