Tutaj jesteś

Na czym polega makijaż spotlight?

3 września 2022 Uroda makijaż spotlight


Nadmiar makijażu nie wygląda efektownie na co dzień, szczególnie do pracy. Można jednak pozwolić sobie na niego na imprezę, bal karnawałowy, do klubu. Obecnie sporą popularnością cieszy się wśród kobiet makijaż spotlight. Wiele osób nawet nie wie, czym on jest, zagraniczna nazwa niewiele mówi. Jeśli ktoś chce diametralnie zmienić wygląd swojej twarzy, przyciągnąć wzrok barwami, to powinien zainteresować się techniką malowania powiek cieniami. Jest to bardzo popularne wśród blogerek i instagramerek. Mocny makijaż cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Influencerki wstawiają liczne zdjęcia na swoje profile, aby się nimi pochwalić.

Czym jest makijaż spotlight?

Dla jednych makijaż spotlight będzie czymś komicznym, przerysowanym, innym się podoba i pozwala poczuć jak celebrytka podziwiana w TV. Makijaż spotlight nie jest czymś nowym, bo pojawia się co jakiś czas w internecie, ale obecnie stał się pożądanym trendem. Wynika to głównie z tego, że promują go influencerki. Makijaż spotlight jest specjalną techniką malowania oczu. Środkowa część powieki jest wyraźnie jaśniejsza od ciemniejszych kącików oczu. Taki zabieg sprawia, że można optycznie powiększyć oczy, uzyskać bardziej wyraziste spojrzenie. Oczywiście nie jest to makijaż preferowany na co dzień, ale na domówkę lub imprezę będzie w sam raz.

Co warto wiedzieć o makijażu spotlight?

Makijaż spotlight wydaje się być dosyć trudny do wykonania, ale w rzeczywistości nie ma w tym niczego skomplikowanego. Jest to po prostu gra kolorami, a dokładnie cieniami do powiek. Używa się cieni zarówno matowych, jak i połyskujących w celu uzyskania pożądanego efektu. Będzie to dobre rozwiązanie w przypadku kobiet, które mają oczy głęboko osadzone lub szeroko rozstawione. Oczywiście inne panie również mogą zdecydować się na przetestowanie tego typu techniki malowania powiek, czyli sprawdzić, czy będzie im pasował. Istotne jest dobranie odpowiednich kolorów. Najlepiej mieć na uwadze typ swojej urody, kolor włosów i oczu, kształt twarzy. Wszystko to ma znaczenie, chociaż za pomocą makijażu można dokonać rozmaitych korekt, przykładowo uwypuklić kości policzkowe, zmniejszyć optycznie nos, uwydatnić usta.

Jak wykonać makijaż spotlight?

Mniej doświadczone panie mogą mieć nieco trudności z wykonaniem idealnego makijażu spotlight, ale metodą prób i błędów można w końcu dojść do perfekcji. W pierwszej kolejności nakłada się bazę na powieki. Stanowi ona warstwę, na którą zostaną potem nałożone cienie. Oczywiście zawsze należy dobrać pasek kolorystycznie do odcieni pozostałych kosmetyków. Ciemne i matowe barwy służą do rozprowadzenia w kącikach oczu, zewnętrznych i wewnętrznych. Najlepiej będzie zrobić to okrężnymi ruchami. Potem przechodzi się do pomalowania środkowej części powieki jasnym kolorem z połyskiem. Jeśli makijaż spotlight ma wyglądać bardzo efektownie, to warto użyć różnych cieni. Pamiętać należy o tym, aby wszystkie miały podobne barwy. Potrzebny będzie też pędzelek do wygładzenia przejść między odmiennymi kolorami.

Rola błonnika w diecie – jak zadbać o jelita

Redakcja jestempieknabo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?