Tutaj jesteś

Trwała stylizacja brwi dzięki makijażowi permanentnemu

3 września 2022 Uroda stylizacja brwi


Jeśli ktoś decyduje się na makijaż permanentny, to codzienna stylizacja brwi staje się zbędna. Jest to sposób na świetny wygląd przez całą dobę, zaraz po przebudzeniu i po ciężkim dniu w pracy lub wyjściu z basenu. Jeśli ktoś nie ma czasu na marnowanie go każdego dnia przed lustrem i nakładanie szeregu kosmetyków lub po prostu mu to nie wychodzi, to warto pomyśleć o odwiedzeniu dobrego gabinetu kosmetycznego. Najczęściej panie wybierają makijaż permanentny brwi, ale może on dotyczyć także ust, kresek na powiekach itd.

Różne metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Obecnie bardzo popularne stało się robienie makijażu permanentnego, dotyczy to przede wszystkim brwi. Kobiety chcą mieć bardziej wyraziste spojrzenie, ładną oprawę oczu. Jest wiele sposobów na uzyskanie pożądanego efektu. Metoda piórkowa pozwala stworzyć naturalnie wyglądające brwi, bo włoski rysuje się na skórze. Z kolei w metodzie pudrowej nie uzyskuje się stopniowania koloru. Klasyczne jest metoda cieniowania, polega na wprowadzeniu jaśniejszych i ciemniejszych pigmentów, w ten sposób można nawet dokonać korekty kształtu brwi. Ciekawą opcją będzie makijaż permanentny ombre. U nasady brwi są jaśniejsze, ich linia zostaje rozmyta. Z kolei końcówki są ciemne. Można też zdecydować się na zastosowanie metody łączonej, czyli z wykorzystaniem rozmaitych technik. Będzie to dobre rozwiązanie dla pań, które mają konkretną wizję wyglądu swoich brwi.

Jak długo czeka się na efekt ostateczny zabiegu?

Brwi permanentne dzień po dniu zmieniają się, do uzyskania pożądanego efektu trzeba trochę poczekać. Na początku brwi mogą sprawiać wrażenie znacznie większych i mocno zarysowanych, ale z czasem nie będą aż tak bardzo wyraziste. Istotne jest także zastosowanie się do zaleceń linergistki, która wykonywała zabieg. Robienie makijażu permanentnego można porównać w pewnym stopniu do wizyty w studio tatuażu. Pigmenty wprowadzane są pod skórę, a każde nakłucie pozostawia po sobie ślad. Skóra musi się zregenerować. Gojenie po makijażu permanentnym zajmuje zwykle dwa tygodnie. Przez pierwsze kilka godzin występują podrażnienie i zaczerwienienie, co jest oczywiście naturalną reakcją. Brwi zaczynają jaśnieć z czasem, efekt końcowy powinien pojawić się po miesiącu.

Jak dbać o brwi po wykonaniu makijażu permanentnego?

Skóra po nakłuciach wykonanych podczas wprowadzania pigmentów jest wrażliwa i podrażniona, więc należy o nią odpowiednio dbać. Właściwa pielęgnacja jest także istotna w celu utrzymania jak najdłużej makijażu permanentnego. Pomimo swojej nazwy nie jest on czymś trwałym i z czasem zacznie blaknąć. Złuszczanie naskórka to przyśpiesza, skóra co kilka tygodni odnawia się. Pamiętać należy o unikaniu opalania przez kilkanaście dni po wykonaniu zabiegu. Powinno się nakładać krem z filtrem na twarz i stosować kosmetyki nawilżające. Na czas gojenia trzeba omijać partie poddane zabiegowi podczas mycia twarzy. Lepiej zrezygnować przez parę dni z wizyty na siłowni, basenie i saunie.

malediwy kiedy jechać

Redakcja jestempieknabo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?